DİĞER UYGULAMALAR

İşletmelere özgü üretim metod ve iş akışı süreçlerinin çeşitliliği paralelinde, verimlilik artırıcı uygulamalar geniş bir yelpazeye yayılır. Üretim odaklı iyileştirme çalışmaları kapsamında, temel otomasyon sistemleri haricinde, sanayi kuruluşunun öz üretim karakterine bağlı olarak özel makine ve mekanik düzeneklerin geliştirilmesi ve üretim sürecine entegrasyonu gerekliliği mevcuttur.
 

Eleksan Ltd. çözüm ortaklığı dahilinde işbirliği yaptığı sanayi kuruluşlarının talepleri doğrultusunda, standart otomasyon ürün grupları içerisine dahil olmayan özel projeleri de hayata geçirmektedir.
 

40 yılı aşkın mekanik ve elektromekanik deneyimi ve zengin teknoloji ve proje veritabanı referansı ile, Eleksan Ltd. tarafından günümüze kadar hayata geçirilmiş standart harici uygulama örnekleri aşağıda listelenmiştir:
 

Kalite Kontrol Sistemi
Üretimi tamamlanmış ürünün fiziksel çalışma parametrelerine uygunluğu, işlevsel kontrolü ve bekası çerçevesinde ürün kalitesini test eden tam otomatik sistemler.
 
Manuel montaj sistemleri
Operatör tarafından yürütülmesi zorunluluğu olan montaj işlemlerinde, operatörün iş yükünü azaltan, verimlilik ve nihai ürün kalitesini artıran sistemlerdir. Konveyörlü montaj masaları, otomatik yağlama dozaj üniteleri, otomatik beslemeli, vakumlu montaj fikstür ve aparatları, manuel montaj sistemleri dahilinde verilebilecek örneklerdir.
 
Özel konveyör sistemleri
Sanayi kuruluşlarının ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilen özel konveyör sistemleri, işlev ve beka açısından, standart konveyör sistemlerinden yüksek niteliklere sahiptirler. Aşırı yağlı ortamlarda çalışmak üzere tasarlanmış, yüksek iş parçası ya da ortam sıcaklıkları dahilinde görev yapan, konum ve yüksekliği ayarlanabilen, seyyar ve ivedilikle konumu değiştirilebilen konveyör tipleri, özel konveyör sistemlerine örnek teşkil ederler.
CD-185 CD-193

ÖRNEK PROJELER

VİDEOLAR

CD-185 Zorlanma Korumalı Mikro Konveyör
CD-193 Hız Ayarlı Konveyör
CD-311 Boru Tornalama İstasyonu

BİZE ULAŞIN

Haberler
Erişim
Yetkili Satıcılar
İş Basvurusu

KURUMSAL

Firma Bilgileri
Tarihçe
Etik Değerler
Kalite Politikamız

TAKİP EDİN

© Copyright 2014, ELEKSAN Ltd Şti., Tüm Hakları Saklıdır.