ULUSLARARASI DANIŞMANLIK

Uluslararası ticaret ve işbirliği dinamikleri üzerinde küreselleşme paralelinde yaşanan değişim, dünya çapında faaliyet gösteren uluslararası markaları, üretim stratejilerini yeniden gözden geçirmek ve rekabet gücü yüksek, yenilikçi ve sinerjik çözümler üretmek zorunluluğunda bırakmıştır.
 

Küresel piyasalara, teknoloji, kalite ve fiyat parametreleri açısından cazip, diğer markalar ile rekabet gücü yüksek ürünler sunmayı hedefleyen uluslararası markalar, ortak bir strateji doğrultusunda hareket etmektedirler. Benimsenen bu strateji, markanın kendi teknolojik alanında yeni ürünler geliştirmesine ve ürünlerinin sadece montaj ağırlıklı son üretimini gerçekleştirmesine odaklıdır. Bu yaklaşım doğrultusunda ürünün alt bileşenlerinin tamamının uluslararası kalite ve iç yönetim standartlarına uyumlu yan sanayi kaynaklarından tedariki hedeflenir.
 

Eleksan Ltd. uluslararası markalar tarafından günümüzde benimsenen yan sanayi odaklı üretim stratejisinin uygulama sürecinde, bu markalar ve Türk yan sanayi kuruluşları arasındaki ticari faaliyetlerin kurulması ve geliştirilmesi yönünde hizmetler vermektedir.
 

Günümüzde, Avrupa sınırlarında konuşlu modern bir ülke olan Türkiye’de, uluslararası üretim standart ve metodlarını bünyesine entegre etmiş ve pratikte uygulayan Türk yan sanayi kuruluşları, herhangi bir dünya markasının tedarik taleplerini karşılayabilecek kapasiteye sahiptirler. Eleksan Ltd. bu kapasitenin, uluslararası markalar tarafından değerlendirilmesi amacıyla, yerel tedarikçiler ve uluslararası markalar arasındaki ilişkilerin kurulumunu ve geliştirilmesini hedefler.
 

Eleksan Ltd. çalışmalarını, uluslararası fuarlar ve benzer metodlar yerine, temasta olunan uluslararası markaların satınalma yetkilileri ile tedarikçilerin doğrudan, süratle temasa geçirildiği ve taraflar arasında koordinasyonun sağlandığı bir süreçte yürütmektedir. Eleksan Ltd. ekibinin lojistik ve destek hizmetleri ile, minimum bürokrasi yükü ile yürütülen süreçte, tanışma, tedarikçinin altyapı ve kapasite etüdü, fiyatlandırma ve numune üretimi aşamaları süratle hayata geçirilir. Elde edilen veriler sonucunda oluşacak ticari hacim, tedarikçi kuruluşun iç üretim süreçlerine yaygın kalite ve standart performansı doğrultusunda belirlenir.
 

Eleksan Ltd. tarafından yürütülen danışmanlık hizmetlerinden günümüze kadar faydalanmış Türk yan sanayi kuruluşları arasında, temasta olunan uluslararası markaların kalite, fiyat ve termin taleplerini süreklilik içerisinde karşılayabilen çağdaş kuruluşlar, üretim kapasitelerini artırarak, geçmişe göre daha güçlü işletmeler haline gelmişlerdir.
 

DÖKÜMANLAR

Tanıtım Dökümanı - Uluslararası Danışmanlık Hizmetleri.ppsx

BİZE ULAŞIN

Haberler
Erişim
Yetkili Satıcılar
İş Basvurusu

KURUMSAL

Firma Bilgileri
Tarihçe
Etik Değerler
Kalite Politikamız

TAKİP EDİN

© Copyright 2014, ELEKSAN Ltd Şti., Tüm Hakları Saklıdır.